گروه های برتر مسابقات رباتیک شریف معرفی شدند
۲۱ گروه برتر دومین دوره مسابقات روباتیك دانشگاه صنعتی شریف با حضور شماری از مسوولان، دانش آموزان و دانشجویان در محل این دانشگاه معرفی شدند.

لیگ های این دوره از مسابقات شامل لیگ روبات مسیریاب در دو بخش آزاد و دانش آموزی، شبیه سازی فوتبال دو بعدی، روبات كاوشگر، كنترل ترافیك، روبات های همكار و روبات های پرنده در دو بخش مانور هوایی و تشخیص و اطفای حریق با شركت ۵۶۰ نفر از ۱۴۰ تیم دانشگاه ها و مدارس كشور برگزار شد.
به گزارش آموزش نیوز ، در مراسم اختتامیه این دوره ازمسابقات از تیم های اول تا سوم هر لیگ با اهدا لوح تقدیر، تندیس و جوایز نقدی تقدیر به عمل آمد.
معاون علمی، پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات اظهار داشت: هدف اصلی از برگزاری این مسابقات صرفا ساختن روبات نیست بلكه ما قصد داریم استعدادها و خلاقیت ها را شناسایی كرده و پرورش دهیم.
سید مهدی سیدی با بیان اینكه آموزش ها در دنیا به دو روش كلاسیك و انتقال داده ها و پرورش خلاقیت ها صورت می گیرد، ادامه داد: برگزاری این مسابقات مكان مناسبی برای پرورش خلاقیت ها است.
وی یادآورشد: اكنون علوم مختلف به سمت بین رشته ای پیش رفته و دیگر هیچ اختراعی از آن یك شخص خاص نیست بلكه یك كارگروهی با خلاقیت های متفاوت است.
معاون علمی، پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینكه تاكنون این معاونت مبلغ ۵/۱ میلیارد تومان برای جوایز مسابقات این چنینی پرداخت كرده است، افزود: هر چند كه ممكن است اختراعات به نمایش درآمده در این مسابقات اكنون كارساز نباشد اما می توان با برقراری پیوند میان صنعت و علم، اینگونه اختراعات را وارد چرخه صنعتی كرد.
در این مراسم همچنین رییس مركز تحقیقات راهبردی ناجا، معاون تحقیقات صنعتی راهبردی ناجا، دبیر كمیته ارتباط با صنعت دومین دوره مسابقات شریف كاپ و رییس دانشگاه صنعتی شریف حضور داشتند.
این مسابقات كه از سوم مهرماه در دانشگاه صنعتی شریف آغاز شده بود ، امروز با تقدیر از برترین ها به كار خود پایان داد.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۲ شنبه ۶ مهر
کدخبر:5702منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۲ ششم مهرلینک خبر: http://www.amoozeshnews.com/Pages/News-5702.aspx