۱۳۹۳ چهارشنبه ۳ ارديبهشت 2014 234 Wednesday
نظام رتبه‌بندی معلمان اجرا می‌شود
کد خبر: 4782 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ يکشنبه ۲ تير - 10:01 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی
وزیر آموزش و پرورش:
نظام رتبه‌بندی معلمان اجرا می‌شود
وزیر آموزش و پرورش از اجرای نظام رتبه بندی معلمان و اعطای رتبه های استادی، دانشیاری، استادیاری و مربیگری به معلمان خبر داد.

به گزارش آموزش نیوز حمیدرضا حاجی بابایی در چهلمین گردهمایی مشترك مدیران كل آموزش و پرورش استان ها و اعضای شورای معاونان این وزارتخانه و چهارمین نشست این گروه در سال 92 که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، با اشاره به چاپ كتابچه ای تحت عنوان " نظام رتبه بندی حرفه ای معلمان و جذب و تامین منابع انسانی" در راستای سند تحول بنیادین اظهار کرد: پیشنهاد نظام رتبه بندی حرفه ای معلمان و جذب و تأمین منابع انسانی آموزش و پرورش در راستای ابلاغ سیاست های كلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش از سوی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و راهبردهای نقشه جامع علمی كشور بویژه راهبرد ملی 4 از راهبرد كلان 2 مبنی بر ارتقاء منزلت و صلاحیت حرفه ای و مرجعیت علمی و اجتماعی معلمان طی نامه ای به رئیس جمهور و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد كه با تأیید رئیس جمهوری در قالب لایحه به عنوان مهمترین سند اعتلای منزلت اجتماعی معلان مشتمل بر مقدمه، ماده واحده و 2 تبصره با قید یك فوریت به مجلس ارائه شد.
وی افزود: این لایحه ضمن تأكید بر مستثنی نمودن معلمان از قانون مدیریت خدمات كشوری پس از تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغ آن از سوی دولت اجرایی خواهد شد. برای عملیاتی شدن نظام رتبه بندی لازم است مجلس شورای اسلامی نسبت به تصویب لایحه پیشنهادی دولت اقدام كند و از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز این نظام تأیید شود.
حاجی بابایی با بیان اینکه تمام كار ما در آموزش وپرورش معطوف به وارد كردن واگن های خارج شده از ریل است تا همه واگن ها با یك كلید به حركت در آیند، گفت: راه اندازی پایه ششم ابتدایی به مثابه راه اندازی قطار آموزش وپرورش است و اگر این قطار به خوبی راه اندازی شود به حركت خود به سمت تعالی و پیشرفت ادامه خواهد داد.
وی با بیان اینکه فرهنگیان و كاركنان آموزش وپرورش باید به جایی برسند كه هیچگونه دغدغه خاطری نداشته باشند، افزود: در حال حاضر هیچ نیروی حق التدریس، شركتی و آموزشیار در وزارت آموزش وپرورش وجود ندارد.
حاجی بابایی با نفی رتبه بندی موجود در آموزش وپرورش از قبیل ارشد، خبره و عالی گفت: باید رتبه بندی علمی مانند استادیار، معلم و ... جایگزین رتبه های  فعلی شود.
وی روند كمك به مدرسه و مشاركت در این امر از سوی مردم  را مطلوب توصیف كرد و ادامه داد: گفتمان و نگاه جامعه به آموزش وپرورش امروز تغییر كرده است.
حاجی بابایی با اشاره  به آماده شدن برای آغاز سال تحصیلی جدید گفت: 11 سیاست كه در برگیرنده فعالیت های آماده سازی و اجرایی سند تحول و آغاز سال تحصیلی بود، به انجام رسید و بر این باوریم كه مدیران باید با جدیت تمام این سیاست  ها را اجرایی كنند.
وی افزود: طرح یك موضوع در كشور  نیاز به كار دسته جمعی دارد تا در معرض دید عموم قرار گیرد.وزیر آمورش وپرورش ادامه داد: تا پایان خرداد ماه باید كار تابلوی مدارس به اتمام برسد و این امر برای مردم تثبت شود.
وی با تشكر از تمامی مدیران مدارس و تاكید در استفاده از هنرستان ها برای طراحی و تهیه تابلوهای مدارس تصریح كرد: تغییر تابلوی مدارس، ظاهر امر است و در باطن باید مهر، سربرگ نیز تغییر كند و این موضوع  در ذهن مردم جا انداخته شود.
حاجی بابایی بیان كرد: مدارس باید به طور متوالی تا پانزدهم تیرماه و در طول ماه مبارك رمضان در روزهای دوشنبه و چهارشنبه دایر باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان  خود با اشاره به موضوع ساماندهی نیروی انسانی در آموزش وپرورش با تاكید بر ضوابط اجرایی و اصلاح این تصور نادرست در بین مدیران كه هر قدر نیروهای زیر دست آنها بیشتر باشد، دایره مدیریت آنان مهم تر است، گفت: باید از فرصت ها در حل مشكلات مردم استفاده شود، جای بازنشسته ها پرشود، نیروهای مازاد مراكز استان ها تعیین تكلیف شوند و مشكل كارمعین ها نیز باید با توجه به قانون ساماندهی صحیح برطرف شود.
وزیر آموزش وپرورش در خصوص ساماندهی نیروی انسانی تاكید كرد: این موضوع باید به گونه ای انجام شود  كه حتی اگر كسی به روستا نیز برود با خرسندی پذیرای این امر شود و باید با تمام رضایت و عدالت انجام شود.
حاجی بابایی از پرداخت پاداش بازنشستگان سال 91 تا میزان 800 میلیارد تومان یاد كرد و افزود: امسال برای اولین بار سرانه مدارس دارای ردیف بودجه ای به میزان 70 میلیارد تومان شد كه این مبلغ هر سال قابل افزایش است.
وی با اشاره به فرارسیدن نیمه شعبان میلاد یگانه منجی  بشریت، حضرت صاحب الامر (عج) گفت: نیمه شعبان امتداد بعثت و نقطه اتمام و اكمال بعثت پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) است.
حاجی بابایی با اشاره به حماسه سیاسی 24 خرداد ماه افزود: ملت بزرگوار ایران در  این روز دست به خلق حماسه سیاسی بزرگی زد كه دنیا را تحت تاثیر قرار داد.
وزیرآموزش وپرورش با اشاره به تاكید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای حضور همگانی در خلق حماسه سیاسی تصریح كرد: مردم ایران با این حماسه یك بار دیگر توطئه ها و مناقشاتی  راكه در كمین جمهوری اسلامی ایران وجود داشت، خنثی كردند و خون جدیدی را در رگ های نظام وارد نمودند.
وی با عرض تبریك و تشكر از ملت، رهبری و مسئولان نظام برای خلق این  حماسه سیاسی عظیم یادآور شد: در این حماسه باید هم  از تمامی كسانی كه  با حضور خود در صحنه موجب ایجاد شور و نشاط انتخاباتی شدند و هم از ملت بزگوار ایران تجلیل  كرد.
حاجی بابایی انتخابات را پالایش خون برای كشور خواند و تاكید كرد: انتخابات با تمام سختی ها و مشكلاتی كه دارد، زیبایی های جدیدی  خلق می كند كه انسان می تواند ابتدا خود و برنامه هایش و سپس برنامه های كشور و نگاه مردم به این برنامه ها را بررسی كند.
وزیر آموزش وپرورش اضافه كرد: هر قدمی كه در انقلاب برداشته می شود، یك قدم به جلو و به سمت موفقیت است، مانند چهارفصل كه هر فصل نسبت به فصل پیش جلوتر است، بنابراین هركس در زمینه كاری خود باید تلاش كند كه گام های خود را محكم تر و استوار تر از گذشته بر دارد.
منبع: پانا
نظرات بینندگان
تاکنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نظر شما
نام:  
پست الکترونیکی:  
 
نظر شما:  

فیسبوک محل دوستتان را روی نقشه نشان می دهد 40 موبایل را بطور همزمان شارژ کنید صفحه کلید چندکاره مایکروسافت توانایی اپل در تشخیص صاحب صدای ضبط شده هوش کلاغ به اندازه یک کودک 7 ساله است پایان کار ویندوز xp فضاپیمای ناسا با سطح ماه برخورد کرد گوگل آسانسور فضایی می سازد ترفندهایی برای مطالعه بهتر سخت‌افزارهای اکسترنال به کمک کامپیوترها حافظه نوزادان یک ساله را دست کم نگیرید ارتباط دانشگاه شریف با صنعت 10درصد است تصاویر دیدنی از نخستین چهارگانه نادر ماه‌گرفتگی کلی تجمیع پارک های علم و فناوری استان تهران ضربه روحی ارثی است راه اندازی رصدخانه آنلاین علم و فناوری عربی زمان برگزاری امتحانات مدارس درمان آلزایمر با خمیر بازی امشب دیدن مریخ را از دست ندهید باتری موبایل را در کمتر از 30 ثانیه شارژ کنید زبان آموختنی است یا غریزی تغییر کتابهای چهارم و هشتم برای سال تحصیلی جدید نصب دریچه مصنوعی بدون عمل باز قلب سیستم عامل‌ها و برنامه‌های آسیب پذیر برای گوشی و تبلت زمان برگزاری مسابقات رباتیک دانش آموزی جزئیاتی درباره ارائه کارتهای الکترونیک به دانشجویان آزاد 22 سال تا روز واقعه! کامپیوتر خود را ساکت کنید مدیریت Inbox و Label چند کلید در مک لغو پذیرش بدون کنکور در دکتری پژوهش محور تقویم آزمون‌های زبان تولیمو در سال 93 محبوب ترین "تبلت" و "تبلت پی سی" های تاریخ احتمال برگزاری "کنکور فراگیر ۹۳" در مرداد ماه تمدید ثبت نام در فراخوان جذب و بورس دانشگاه آزاد افزایش ظرفیت کارشناسی ارشد و دکتری تولید لباس از شکر برگزاری چهارمین مسابقه ملی نانو در سراسر کشور امکانات جذاب htc one m8 آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون مهندسی حرفه‌ای